AYDIN Haberleri Tümü

Köşk Belediye Başkanı Kılınç’ın Kadir Gecesi Mesajı

Köşk Belediye Başkan Kadri Kılınç, Kadir Gecesi Dolayısıyla Bir Kutlama Mesajı Yayınladı

Köşk Belediye Başkanı Rıfat Kadri Kılınç, Kadir Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Başkan Kılınç, mesajında; birlik, dayanışma ve kardeşlik duygularını güçlendiren Ramazan-ı Şerif’in son günlerine yaklaşırken Kadir gecesini idrak etmenin heyecanını yaşadıklarını söyledi. “Bu gecenin kadrini bilenlerden olabilmenin ümidini yaşıyoruz” diyen Kılınç, mesajına şöyle devam etti: “Ramazan ayını verimli geçiren Müslüman aleminin Kadir gecesini dolu dolu yaşaması temennisinde bulunuyorum. Kur’an-ı kerimin inmeye başladığı ay olan ramazan ve ramazanın içerisinde saklı, bin aydan hayırlı olan bu mübarek gecenin vicdanlarımızı aydınlatmasını, gönüllerimizi huzurla doldurmasını, dualarımızı buluşturmasını temenni ediyorum”
Geceyi sevinçle karşıladıklarını ancak bu sevincin buruk olduğunu ifade eden Kılınç, dünyanın birçok yerinde hâlâ kan aktığına dikkati çekti. Masum çocukların öldürüldüğünü, annelerin gözyaşı döktüğünü dile getiren Kılınç, sözlerine şöyle devam etti: “Filistin, Gazze, Suriye, Doğu Türkistan ve daha pek çok yer insanlığın vicdanının harekete geçmesini bekliyor. Bu gecede, uyanmanın ve dirilişin vaktinde akan kan ve gözyaşının durması için insanlığın yüreğini sızlatan haksızlığın, İslam coğrafyasındaki zulmün son bulması için dua edelim, dertleriyle dertlenelim. Ramazan ayı boyunca kadın, çocuk, yaşlı demeden Doğu Türkistan’daki kardeşlerimize reva görülen zulüm, şiddet ve cinayetlerin son bulması için dualarımızı, gönüllerimizi buluşturalım”
Kadir gecesinin feyz ve bereketinin tüm İslam alemine huzur, barış ve esenlik getirmesini dileyen Kılınç, İslam aleminin Kadir gecesini kutladı.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz
Facebook Yorumları