ERZURUM Haberleri Tümü

Erzurum’da Bayram Tedbirleri

Erzurum’da Ramazan Bayramının huzur ve güven içerisinde geçmesi için bir dizi tedbir alındı.Erzurum Valiliği’nden tedbirlerle ilgili yapılan açıklamada şöyle denildi:“Erzurum’da ramazan bayramının huzur ve güven içerisinde geçirilmesini...

Erzurum’da Ramazan Bayramının huzur ve güven içerisinde geçmesi için bir dizi tedbir alındı.
Erzurum Valiliği’nden tedbirlerle ilgili yapılan açıklamada şöyle denildi:
“Erzurum’da ramazan bayramının huzur ve güven içerisinde geçirilmesini sağlamak üzere İl mülki hudutları dâhilinde aşağıda belirlenen tertip ve tedbirlerin alınması uygun görülmüştür. Buna göre; 1- İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü 16 Temmuz 2015 Perşembe gününden itibaren sorumluluk bölgeleri itibariyle, huzur planlarını uygulamaya koyacaklar ve Emniyet- Asayiş tertip ve tedbirlerini 20 Temmuz 2015 Pazartesi gününe kadar aksaksızca sürdüreceklerdir. Havaalanı, gar ve terminallerde yaya ve motorlu devriyeler ile şehir içi ve Devlet Karayolları üzerinde tertip edilecek trafik ve asayiş ekiplerinin veya timlerinin sayıları arttırılacak, vatandaşlarımızın hizmetlerine hazır hale getirilecektir. 155 Polis imdat, 156 Jandarma imdat ve 179 kriz merkezi telefon hatlarında görev yapan personel sayısı takviye edilecek ve bu telefonlara yapılacak müracaat veya ihbarlar titizlikle ve derhal değerlendirilecektir.
2- Büyükşehir ve İlçe Belediye Başkanlıkları tarafından özellikle alışveriş ve eğlence yerleri ile diğer umuma açık mahallerin mevzuatlarına uygun olarak denetimleri, tefrik edilecek zabıta ekipleri marifetiyle etkin bir şekilde denetleyeceklerdir. Belediyeler; itfaiye, su ve kanalizasyon arıza ekipleri hazır hale getirilecek ve 153 alo zabıta, 110 itfaiye imdat ve 185 su kanalizasyon arıza telefon hatlarında görev yapan nöbetçi memurlukları vatandaş müracaatlarına açık tutulacaktır. Toplu taşıma araçlarının seferlerinde sürekliliğin sağlanması amacıyla gerekli tedbirler önceden planlanacaktır. 3- Devlet Hastaneleri Acil servisleri, Sağlık Merkezleri ve Nöbetçi Eczaneler ile 112 acil servis haberleşme ve 186 elektrik arıza acil telefon hizmetleri için gerekli ön hazırlıklar ilgili birimlerin üst yöneticileri tarafından önceden planlanacak ve acil müdahaleler için yeterli ekip ve teçhizatları hizmete hazır hale getirilecektir. 4- Sosyal Hizmetler Kurumlarının vatandaşlar tarafından ziyaretlerine esas olmak üzere gerekli tertip ve düzenlemeler Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nce sağlanacaktır.”

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz
Facebook Yorumları