KÜTAHYA Haberleri Tümü

Her Gün 250 Kişiye İftar

Kütahya İl Müftülüğü’nün hayırseverlerin de katkılarıyla organize ettiği iftar yemeği programları ilgi görüyor.Müftü Hacı Yusuf Gül, Kütahya İl Müftülüğü tarafından her yıl müftülük avlusunda organize edilen ve Ramazan ayı...

Kütahya İl Müftülüğü’nün hayırseverlerin de katkılarıyla organize ettiği iftar yemeği programları ilgi görüyor.
Müftü Hacı Yusuf Gül, Kütahya İl Müftülüğü tarafından her yıl müftülük avlusunda organize edilen ve Ramazan ayı boyunca her gün 250 kişinin orucunu açtığı iftar sofrasına konuk oldu.
Davetlerine icabet eden vatandaşlara teşekkür eden Müftü Gül, "Burada daha evvelden başlatılmış olan bir güzel adeti ben buraya geldikten sonra da, ki bu ikinci senemiz devam ettiriyoruz. Daha önce 200 olan sayıyı geçen sene ve bu sene Allah’a binlerce hamd olsun 250’nin üzerinde kardeşimizi hiçbir ayırım yapmaksızın, hiç kimseyi tanımaksızın her inanan hatta inanmayan herkese bu sofrayı açtık.Bize destek olan ve bu sofranın hazırlanmasına sebep olan ve sizleri burada birazcıkda olsa mutlu etmenin bahtiyarlığını duymamıza vesile olan bütün Kütahya halkımıza özellikle ramazan sofrasına, bu iftar sofrasına, bu iyilik sofrasına katkıda bulunan kimler varsa ben onlara hepiniz adına şükranlarımı sunuyorum. Cenabı Allah daha çok versin. Onlara daha fazla versin. Rabbim sizlere de bizlere de sağlıklı, hayırlı ömürler versin” diye konuştu.(EFE)

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz
Facebook Yorumları