KOCAELİ Haberleri Tümü

Doğan, İzmit’i Turizme Hazırlıyoruz

Başkan Doğan, Hacıhasan Mahallesindeki Çalişmalarin Tamamlanmasıyla Bölgenin Yerli Yabancı Turistlerin İlgi Alanı Olacağını İfade Etti.

Hacıhasan mahallesinde inceleme gezisinde bulunan İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, İzmit’i turizme hazırladıklarını söyledi.
Mahalle inceleme gezisine Başkan Doğan’ın yanı sıra Belediye Başkan Vekili İbrahim Bulut, Belediye Başkan Yardımcısı Serkan Yeğnidemir, daire müdürleri ve Hacıhasan Mahalle Muhtarı Ömer Uzun da katıldı. Mahalle gezisinde konuşan Başkan Doğan, şehrin tarihi dokusunu ön plana çıkarmak adına çalışmaların devam ettiğini belirterek, “Hacıhasan olsun Akçakoca mahallemiz olsun, Osmanlı döneminden kalma yapıların en çok olduğu yerlerin başında gelmektedir. Bölgede, eski Türk evleri, konaklar, camiler, su sarnıçları, hamamlar bulunuyor. Göreve geldikten sonra bölgedeki tarihi yapıların restorasyonu için yoğun bir çalışma başlattık. Kamulaştırmalar yapıp onlarca yapının restorasyonu tamamlandı. Halen restorasyonu devam eden yapılar var. Kapanca Sokak’ta cephe iyileştirmesini tarihi dokuya uygun olarak yapılmaktadır” dedi.
Çalışmalar bittiğinde bölgenin yerli ve yabancı turistlerin akınına uğrayacağını söyleyen Doğan, “Bu çalışmaları yaparak Atalarımıza vefa borcumuzu ödüyoruz, tarihimize sahip çıkıyoruz. Çünkü geçmişine sahip çıkmayanın geleceği olmaz. Aynı zamanda şehrimizi hem estetik hem de tarihi açıdan bir cazibe merkezi haline getiriyoruz. Turistler, bu bölgelere de gelecek, bu şehirde tüketecek, şehrimizin istihdamına ve gelirine de katkı sağlayacak. Çalışmalar gayet iyi gidiyor. İnşallah bir süre sonra bitmiş halini de göreceğiz. Şehrimiz artık sanayi kimliğinin yanında kültür, turizme kimliği ile de anılacaktır” diye konuştu.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz
Facebook Yorumları