loading...

Bayçın: “İzsiz Göğüs Büyütme Estetiği İle Bebeğinizi Emzirmeniz Mümkün”
Estetik Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Nazmi Bayçın, "izsiz göğüs büyütme ameliyatı tekniği" ile göğüslerin istenilen ölçü ve forma ulaştırılabildiğini söyledi.
Opr. Dr. Nazmi Bayçın, göğüs büyütme ameliyatlarıyla ilgili olarak, “Göğüsler kadınların estetik görünümlerinde büyük bir yere sahiptirler. Bütün kadınlar kendilerine en uygun göğüs ölçülerinde olmak isterler ancak her zaman maalesef bu doğuştan sağlanamamaktadır. Neredeyse kadınların tamamı estetik olarak güzel göğüslerinin olmasını ister. Bazı kadınların göğüslerinde doğuştan tek ya da çift taraflı gelişme kusuru olabilir. Ya da hamilelikte doğumdan sonra meme dokusu hacmini kaybederek küçülebilir. Böyle bir durumda gerçekleştirilen göğüs büyütme ameliyatları ile göğüsler istenilen ölçü ve forma ulaştırılabilir” dedi.
“AZ SAYIDA CERRAH TARAFINDAN UYGULANABİLEN İZSİZ GÖĞÜS BÜYÜTME”
Dünyada sadece birkaç cerrah tarafından uygulanabilen izsiz göğüs büyütme ameliyatı tekniği ile de bilgi aktaran Dr. Bayçın, “Kadınlar göğüs büyütme ameliyatı sırasında göğüslerinde iz kalmasın isterler. Göğüs büyütme ameliyatı için çalışmalar meme başı alt kenarından, meme alt kenar çizgisinden ve koltuk altından yapılır. Göğüste iz kalmaması için koltuk altından kesi açılarak yapılan çalışmalar çok daha başarılı sonuçlar verir. Normalde koltuk altı çizgisinde açılacak 4-5 cm’lik bir kesiden girilerek bu ameliyatlar gerçekleştirilir. Ancak dünyada sadece birkaç cerrah tarafından uygulanan ‘izsiz göğüs büyütme ameliyatı’ adını verdiğim kendi geliştirdiğim bir teknik tarafımdan ülkemizde de gerçekleştirilmektedir. Bu yöntemde sadece 1,5 cm’lik bir kesi açarak tüm işlemleri buradan yapıyorum. Bu ameliyat için özel olarak geliştirilmiş aletler ile koltuk altından girerek göğüs kaslarının altına silikon protezleri yerleştiriyorum. Bu kadar küçük olan kesi alanı ise hem çok kısa sürede iyileşir ve belirli bir süre içinde ise hiçbir iz kalmaz. Ameliyat sonrasında bir süre sonra hamile kalarak doğacak bebeklerini emzirmeyi planlayan kadınlar için de hiçbir sakıncalı durum yoktur. Rahatlıkla bebeklerini emzirebilirler. Süt bezlerine herhangi bir zarar gelmediği için bebeklerini emzirmelerinde hiçbir sakınca oluşmaz. İzsiz göğüs büyüme ameliyatı ile ilgili olarak gogusbuyutme.com.tr adresinden daha detaylı bilgiler elde edebilirsiniz” diye konuştu.
“AMELİYAT SONUCUNU ETKİLEYEN FAKTÖRLER”
Estetik Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Nazmi Bayçın operasyonu etkileyen faktörler konusunda da açıklamalar yaptı. Dr. Nazmi Bayçın şunları söyledi: “Göğüs büyütme ameliyatlarını etkileyen faktörlere bakacak olursak bunları; göğüs gelişiminde meydana gelmiş olan şekil bozuklukları, göğüs kafesinin biçimi, mevcut olan göğüs büyüklüğü, meme dokusunun kalınlık, gevşeklik ve dolgunluk durumu, göğüs dokusunun sarkık olup olmaması, ciltteki elastikiyet durumu, göğüs şeklinin ve büyüklüğünün simetrik bir şekilde olmaması, meme tabanının mevcut genişliği ve göğüs büyütme operasyonu için yapılan planlama şeklinde sayabiliriz. Meme büyütme operasyonlarında dikkat edilmesi gereken 3 ana nokta vardır. Birincisi ne tür bir protez kullanılacağıdır. İkinci nokta operasyonun nereden kesi açılarak yapılacağıdır. Üçüncü nokta ise silikon implantın nereye yerleştirileceğidir. Ameliyat esnasında kesinlikle FDA (American Food and Drug Administration) onaylı olan firmaların silikon protezleri kullanılmalıdır. Ayrıca ben göğüslerinde sarkma olmayan hastalarda özelikle koltuk altından sadece 1,5 cm bir kesi açılarak gerçekleştirilen izsiz göğüs büyütme ameliyatı tekniğini tercih ediyorum. Bu sayede hastaların göğüslerinde hiçbir iz oluşmadan ameliyat gerçekleştirilebiliyor. İyileşme sürecinin çok daha kısa olması ve iz kalmaması büyük bir avantaj.”
“AMELİYAT SONRASI İYİLEŞME DÖNEMİ”
Nazmi Bayçın ameliyat sonrasındaki iyileşme dönemi için ise şu bilgileri verdi: “Bütün göğüs büyütme ameliyatları genel anestezi altında ve hastane ortamında gerçekleştirilmelidir. İzsiz göğüs büyütme ameliyatı koltuk altından açılan 1,5 cm’lik bir kesiden gerçekleştirileceği için ameliyat sonrasında sadece koltuk altı çizgisinde çok küçük bir iz kalacaktır. Bu iz de 6 ay içinde silik hale gelecek ve 1 yıl sonra tamamen yok olacaktır. Ameliyat sonrası küçük bir kesi açıldığı için rahatsızlık verecek bir ağrı hissedilmeyecektir. Alınacak ağrı kesici ilaçlar ile bu ağrılar rahatlıkla giderilebilir. Ameliyatın etkisinden dolayı şişlik ve morluklar oluşabilir ancak bunlar da iki hafta içinde tamamen ortadan kalkacaktır. Operasyon sonrasında 2-3 gün sonra banyo yapabilirsiniz.”

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.